Press "Enter" to skip to content

Vypadávání vlasů – Příznaky, Příčiny a Léčí

Vypadávání vlasůLidské vlasy prochází cyklus růstu, které trvá kdekoli od 2 do 6 let. Během této doby vlas roste o cca 1 cm za měsíc. Existují v podstatě dva typy vlasů činností, které se dějí, růst, činnost a ostatní činnosti. V nějaké jedné době, 90% z celkového počtu vlasů na pokožce hlavy roste, zatímco 10% odpočívá. Po dvou až třech měsících, vlasy, které je ve zbytku činnost bude nakonec vypadnou a budou nahrazeny novými vlasy.

Vlasy ubývání je normální v průběhu růstového cyklu, ale existují lidé, kteří se zbavují nadměrného nebo velkým množstvím vlasů. Tento typ vypadávání vlasů škrty napříč všemi skupinami a postihuje muže, ženy a děti.

Existuje řada příčin této ztráty.

U některých lidí dochází k nadměrné ztrátě vlasů tři nebo čtyři měsíce po velkém chirurgickém zákroku nebo nemoci. Tento typ účinek je dočasný a souvisí se stresem. Nadměrné vypadávání vlasů může být také způsobena tím, hormonální nerovnováha. Pokud máte hyperaktivní nebo snížená činnost štítné žlázy může dojít k nějaké míře vypadávají vlasy. Pokud člověk trpí nerovnováhou mužské a ženské hormony, to by také mohla vést k výraznému vypadávání vlasů.

Mnoho žen zkušenosti vypadávání vlasů téměř tři měsíce po porodu. Tento typ ztrát je způsobeno tím, hormonální nerovnováha. Během těhotenství, ženy produkují velké množství hormonů, které zabránit vlasy z vypadnutí. Po těhotenství, hormonů vrátit na normální úroveň, a normální cyklus růstu vlasů začíná znovu. Plísňové infekce může způsobit, že vlasy vypadávají u dětí. Onemocnění, jako je diabetes a lupus může mít podobný účinek.

Lidé, kteří nosí copánky nebo válečky mohou zranit jejich pokožku hlavy, což by mohlo mít za následek zjizvení a nakonec vypadávání vlasů. Tam jsou chemické látky v horký olej léčby a těch, které se používají v trvalé ondulaci, které mohou způsobit zánět pokožky hlavy a následné vypadávání vlasů. Když váš skalp dostane jizvy, to může nakonec vést k trvalé plešatosti.

Společné plešatost také známý jako muž-vzor vypadávání vlasů, je hlavní příčinou plešatosti u mužů, a je dědičná. Lidé, kteří trpí touto podmínkou obvykle mají rodinné příslušníky, kteří také trpí. Tento typ plešatosti obvykle začíná na straně hlavy, pomalu se pohybující se do středu hlavy.

V současné době existuje několik způsobů léčby k dispozici pro vypadávání vlasů nebo plešatost. Jeden produkt, který je široce známý a k dispozici je Minoxidil prodává jako Rogaine, nebo Regaine. Minoxidil se nanáší na pokožku hlavy a může zvrátit příznaky. Jedna nevýhoda tohoto produktu je, že jeho účinek není trvalý, takže uživatel Minoxidil, bude na něm život. Přes-counter lék pro léčbu vypadávání vlasů je Finasterid prodává pod značkou Propecia. Tento lék je dostupný bez lékařského předpisu, ale může léčit pouze samci. Výsledky obvykle nemají přijít rychle s těmito dvěma produkty a šesti nebo více měsíců se může projít, než nějaké náznaky výrazného zlepšení.

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *